Polis, bu topluluk içinde şiddet eğiliminin arttığını tecrübe ediyor.

Polis, bu topluluk içinde şiddet eğiliminin arttığını tecrübe ediyor. Eğitim seviyesi çoğu zaman en yüksek seviyede değil, çoğu fedai sahnesindeler. «  » Polis memurlarına karşı şiddet kullanma eğilimi yüksek. Elbette Çeçen toplumu ile bir diyalog var. «  » Elbette bir çaba sarf ediyorsunuz, ancak her çaba, kendi toplumunuzdaki kabulün bozulmadığı bir sınırı bulur. «  » Ama: Çeçenlerle yapılan birçok resmi eylem kesinlikle sürtünmesiz olacaktır.

Akademik top programa geri döndü

Ocak ayı sonunda Hofburg’da Viyana FPÖ’nün düzenlediği akademisyenler balosunun tekrar programa girmesi, geçmişte polisin protestolar nedeniyle başını ağrıttı. Pürstl, bu yıl FPÖ’nin hükümete katılımının ek bir patlayıcı olup olmadığı «  » henüz nihayet değerlendirilebilir değil «  » dedi. Henüz hiçbir gösteri kaydedilmedi, «  » henüz çok erken «  ».

İlk on yıl – geriye bir bakış

Gerhard Pürstl 1 Ocak 2008’de Viyana Polis Başkanlığı görevini devraldığında, başlangıçta iç meselelerle mücadele etmek zorunda kaldı. Yürütmeyi kötü bir şekilde aydınlatan sözde sauna meselesi mahkemede bitmedi. Birkaç ay sonra, yönetici büyük bir görevle karşı karşıya kaldı: Viyana’daki finalle sona eren EURO 2008’in sorunsuz yönetimi. « Benim için büyük bir meydan okuma, » dedi Pürstl. «  » Tanrıya şükür Viyana’da mükemmel bir şekilde sona erdirdik. «  »

“Avrupa’da bağımlı olan herkes Karlsplatz’ı tanıyordu. Büyük bir tablet pazarı.  »

«  » Benim için önemli bir zorluk, Karlsplatz’ı uyuşturucudan arındırmaktı. Avrupa’nın kalbinde 35 ila 40 yıllık uyuşturucu merkezi. Avrupa’da bağımlı olan herkes Karlsplatz’ı tanıyordu. Büyük bir tablet pazarı. Herkes bu konuda yapılabilecek hiçbir şey olmadığını söyledi  » dedi polis şefi başlangıçtaki durumu anlattı. «  » Her zaman bunun sadece bir irade meselesi olduğunu söylemişimdir. «  »

«  » Sonunda üç yılımızı aldı. Tutarlı çalışma, binlerce ve binlerce kontrol, tutuklama ve müsadere ile, şehirdeki bağımlılık ve uyuşturucu koordinasyonunun yorulmak bilmeyen bir çalışmasıyla, insanları olay yerinden bağımlılık tedavisinin yollarına götürme girişimiyle. Ve 2013 yılında Karlsplatz’ı uyuşturucudan arındırdık « dedi.

İkinci büyük eylem ise Viyana’da – 14. ve 15. bölgelerde, Gürtel’de, Prater’da ve Leopoldstadt’daki Stuwerviertel’de – sokak fahişelerinin sürgün edilmesiydi. Onları bir fuhuş yasasının çıkarıldığına ikna etmeyi başarmışlardı. Yerleşim bölgesinde sokak fuhuşu yasaklandı ve yasak bölgeler de düzenlendi. “Sokak fahişesini iki ay içinde kaldırdık.” “Bugün hala Liesing ve Floridsdorf’ta izin verilen iki bölge var ve neredeyse hiç şikayet yok. – Yasaklanmış – apartman fuhuşunun artıp artmadığını ölçmek zordur.

« Sokak fahişesini iki ay içinde kaldırdık »

Pürstl, Aralık 2012’de adak parkının boşaltılmasını hatırladığı bir başka resmi eylem olarak nitelendirdi. « Benim bakış açım her zaman parkın yerleşim alanı olmadığı yönündeydi. » « Eleştirilerin yanı sıra tahliye de büyük beğeni topladı.betboo destek

Temmuz 2014 sonunda Leopoldstadt’daki « Pizzeria Anarchia » nın tahliyesi sırasında polis şefi ateş altına alındı. Polis, serserilerin ve diğer sakinlerin bina sahibiyle dayanışma içinde olduğu işgal edilmiş bir evin boşaltılması için mahkeme kararı aldı. Sonuç olarak, polisin 19 işgalcinin bulunduğu bir evi boşaltmak için 1.700 memur kullanmasıydı. Pürstl, « Başlangıçta kendi Twitter hesabımız olmadığı için iletişimde zayıftık » dedi. Sosyal ağlar aracılığıyla iletişim daha önce gerçekleşmiş olmalıydı.

Başlangıç ​​pozisyonu, birinin tahliye edilmesi için bu adli emre sahip olduğu şekildeydi. Polis şefi, tarihin önceden bilindiğini ve birinin tefeciliğe karşı gösteriler beklemesi gerektiğini söyledi. Böylece sonunda 1.400 subaya komuta edildi. Ancak, bu sayının nasıl parçalandığını anlatamadılar. «  » 90 memur fiili tahliye ile meşguldü. Ayrıca bölgeyi kordon altına almak için 400 yetkili geldi  » dedi. Gerisi herhangi bir gösteriye hazır tutuldu.

Kişi hakkında: Gerhard Pürstl, 1 Ocak 2008’den beri Viyana Eyalet Polisinin Başkanıdır. 5 Temmuz 1962’de Viyana’da doğdu. Avukat, 1 Nisan 1988’de Viyana’daki eski Federal Polis Müdürlüğü’ne – bugün Devlet Polis Müdürlüğü – katıldı ve burada çeşitli görevlerde bulundu. Viyana polis gücünün başına atanmadan önce, yasal konular ve veri koruma dairesi başkanıydı.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

Yorumlar

Giriş yap Facebook’a bağlan

ABD Başkanı Donald Trump, Sofya’daki AB zirvesi kararlarının ardından Avrupa Birliği’nin ticaret politikasını sert bir şekilde eleştirdi.

Trump Perşembe günü Washington’da « Avrupa Birliği bizim için korkunç » dedi. Trump, « Jean-Claude (Juncker) ve Donald (Tusk) – ikisini de seviyorum ama çok sertler » dedi.

« AB, bu durumda Almanya, Mercedes ve BMW araçlarıyla ülkemize akın ediyor »

AB, büyük ticaret kısıtlamalarına sahiptir. ABD Başkanı, « Çiftçilerimizin ürünlerini oraya teslim etmelerine izin verilmiyor » dedi. « Ancak AB ve bu durumda Almanya, Mercedes ve BMW araçlarıyla ülkemizi yağdırıyor » diye devam etti. «  » Böyle gitmeyecek. «  »

Trump: AB tek yönlü cadde ile ticaret

AB ile ticaret tek yönlü bir yol haline geldi ve geçen yıl ticaret açığı 151 milyar $ (128.14 milyar €) idi. Avrupa Birliği – diğer ülkeler gibi – şımarıktır çünkü ABD tarafından yıllardır kimse buna karşı çıkmamıştır.

AB ülkeleri, Sofya’da ABD’nin çelik ve alüminyuma yönelik ithalat vergilerinden kalıcı muafiyet talep etme konusunda anlaştılar. Buna karşılık, Avrupalılar ABD’ye ABD şirketleri için ticaretin kolaylaştırılması hakkında konuşma fırsatı sunuyor.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

Yorumlar

Giriş yap Facebook’a bağlan

2017 suç istatistikleri sunulduğunda, Viyana için 200.000’den az suçlama göstermesi gerekiyor. Bu, görevdeki ilk on yılının da değerlendirildiği bu günlerde Viyana Eyaleti Polis Başkanı Gerhard Pürstl’ün söylediğini söyledi. Bu, 205.000’den biraz fazla reklamın kaydedildiği 2016’ya kıyasla önemli bir düşüş anlamına gelir.

Pürstl, Polis Başkanlığı görevini Peter Stiedl’den devraldığında (1 Eylül 2012’den beri Eyalet Polis Başkanı), bildirilen suçların sayısı 215.000 civarındaydı ve bunun yaklaşık yüzde 28’ini Viyana polisi açıkladı. « Güvenlik dışında her şeyi ileten bir polis gücüydü, » dedi Pürstl. O zamanlar yaklaşık 10.000 hırsızlık (apartman dairelerinde ve müstakil evlerde), motorlu araçlarda yaklaşık 17.000 hırsızlık ve yaklaşık 3.000 araç hırsızlığı yaşandı. 76 bankanın yanı sıra 100 civarında tütüncü saldırıya uğradı.

« Güvenlik dışında her şeyi veren bir polis gücüydü »

Pürstl, « 2008 yılına göre şehirde 200.000 daha fazla insan yaşıyor » olmasına rağmen, sayıların önemli ölçüde azaldığını söyledi. 2017 için, suç istatistikleri, son on yılda her zamankinden daha fazla, yaklaşık 5.200 evlerde izinsiz giriş göstermelidir. Pürstl, « Bu yarısı (2008’e kıyasla, not) » dedi. Buna ek olarak, yaklaşık 5.000 araç hırsızlığı ve 1.300 araç hırsızlığı görülmelidir. Finans kurumlarına yapılan baskının modası geçti. 2017 yılında, bu tür suçlardan tam olarak yedi tanesinin yanı sıra tütün dükkanlarında yaklaşık 30 darbe kaydedildi. Polisin ayrıca Viyana’da bildirilen suçların yüzde 40’ından fazlasını çözmesi muhtemel. «  » Suça gelince ve her zaman itiraf ediyorum, polis çok önemli bir rol oynuyor, ama hepsi bu değil. Başka birçok faktör de var. Ancak eğitim söz konusu olduğunda, polisliğin yansıtabileceği performans budur. «  »

Bugün polisin yaptığı bu

Bunu birçok stratejiyle başardınız. En önemlisi: «  » Polis işinin sağlam bir ele ihtiyacı var. Orada olan fenomeni filtreleyerek ve nerede sorunumuz olduğunu sorarak uygun stratejilere ihtiyacınız var. Ve tüm bu alanlarda bunu yaptık  » diye vurguladı emniyet müdürü. Örneğin, zorla girme sırasında, çok daha fazla olay yeri kanıtının toplanması ve analiz edilmesi gerektiği keşfedildi. Ayrıca Pürstl, izinsiz girişlerle bağlantılı olarak defalarca ortaya çıkan – « organize suça sızan » suçlulara yönelik yoğunlaştırılmış soruşturma da yapıldığını söyledi.

© APA / Helmut Fohringer

« Anahtar Kelime Gürcüler, Moldavyalılar, Sırplar, Hırvatlar, Romenler » gibi bazı ülkelerden faillere yönelik anketler de artırıldı. «  » Etnik profillemeyle ilgisi yok. Suç teşkilatındaki güçlerimizi, öncelikle belirli ülkelerden gelen belirli çetelerle ilgilenen çalışanlar olacak şekilde düzenlemeliyiz. Bugün herkes her şeyi açıklayamaz. Sırbistan’dan bir örgütün Moldova’dan bir kuruluşla ilişkisi olmadığı çok açık ve bu tür kuruluşlarda uzmanlaşmış çalışanlara ihtiyacım var. «  »

« Suçun başladığı yerde, polis de başlamalı »

Örnek olarak Pürstl, Mart 2010’da bir pan-Avrupa hırsız örgütünün Gürcistan’dan tahliye edildiği « Java Operasyonu » nu gösterdi. Yabancıdan kriminal polis tedbirlerine kadar kapsamlı soruşturmalar başlatıldı. «  » O zamanlar etnik profilleme konusunda çok eleştirildim. Şimdi herkesin genel bir şüpheye düşürüldüğü gerçeğine nasıl geldiği söylendi. Biz bunu hiç yapmadık. Gürcistan’daki suç örgütlerinin sığınmacılarımızla başladığını ve onları asker olarak üretmeye ve davetsiz misafir olarak göndermeye çalıştıklarını biliyorduk. İşte bu yüzden bunlarla başladık, çünkü suçun başladığı yerde polisin başlaması gerekiyor. Aksi takdirde, nüfus ıslak bir hurdayla bizi kasabanın dışına kovacaktı. «  »

Narkotik kaynaklı suç hedeflendi

Bir diğer önemli nokta da uyuşturucu temini suçunun ele alınmasıydı. «  » Mülkiyet suçlarının yaklaşık yüzde 20 ila 25’inin – özellikle de alt eşik bölgesinde olanlar – bağımlılık yapan maddeler kullanan kişiler tarafından işlendiğini gördük. Gerçekten bağımlı olan birinin uyuşturucuya günde yaklaşık 50 ila 100 avro harcadığını aklınızda tutarsanız, o zaman ya nispeten iyi çalışması, onlara sponsor olması ya da parayı yasadışı kaynaklardan alması gerekir. Bağımlılık yapan maddelerle dikkat çekenlere baktınız ve bu insanların bağımlılıklarını nasıl finanse ettiğini anlamaya çalıştınız.

Polis teftiş alanında ve şehir polis komutanlarında soruşturmaların başlatılması da çok önemliydi. «  » Polis müfettişi dışarı çıkar ve komşulara kırık cam hakkında sorular sorar. On yıl önce durum böyle değildi. Eskiden ilçe karakollarındaki dedektifler büyük işlerle ilgilenirdi, küçüklerle de dikkatle bakmadan yetiştirilemeyeceğini söylerlerdi. Artık suçla mücadele gerçekten devreye girdi, yani herkesi ilgilendirdiği, doğal olarak küçük şeylerle de ilgilenildiği söylendi. Ve bu kesinlikle temizlenme oranına katkıda bulundu «  » diye açıkladı Pürstl.

Ana görev olarak yürütme kolunda dinlenin

On yıl önce, Gerhard Pürstl Viyana polis başkanı olduğunda, federal başkentteki yönetici zor durumdaydı. Sözde sauna olayı, polis memurlarının suçla ilgili entrikalarını bile ortaya çıkardı. Bu, ruh halinin kötü olmasının nedenlerinden biriydi ve sonuçlar üzerinde de etkisi oldu.

Pürstl, « Ana görevlerimden biri kuruma sakinlik sağlamaktı » dedi. «  » Ve bu nispeten hızlı bir şekilde başarılı oldu. Tüm davanın ana oyuncuları olduğunu bildiğim kişileri birbiri ardına aldım ve onlara seçim yaptım: çalışma seçeneği var ya da organizasyondan ayrılabilirsiniz. Yüzde 95 bunu anladı, organizasyona yeniden entegre oldu ve şimdi ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Bazılarının ayrılması gerekiyordu. Ve sonunda çok iyi çalıştı, bugün tekrar bir araya geliyoruz ve Viyana polisi mükemmel bir üne sahip. «  »

Güvenlik hissi buna bağlı

Pürstl, nesnel olarak iyi güvenlik gelişiminin, nüfusun öznel güvenlik duygusuyla tamamen ilişkili olmadığını kabul etti. «  » Bir çok şeyle ilgisi var. Bunun genel olarak soyut terör tehdidiyle ilgisi var. Bu, büyük göç dalgası ve sonrasında, kamusal alandaki bazı fenomenlerle ve aynı zamanda iyi haber yerine kötü haberleri çıkarmayı tercih eden bazı tabloid medyasının bildirilmesiyle ilgilidir. Bu aynı zamanda herkesin sesini sosyal medyada duyurabilmesiyle de ilgili. Bununla başa çıkmayı öğrenmeliyiz. «  »

Polis şefine göre, 2015’teki büyük göç dalgası, buraya gelen yabancıların kendilerini etnik gruplarına göre gruplayacağı ve giderek daha fazla kamusal alanda olacağı anlamına geliyordu. Bu bağlamda Pürstl, Çeçenlerin yanı sıra Afgan ve Kuzey Afrika gruplarını da adlandırdı. Bu fenomen kısmen kamusal alanlarda önemli miktarda uyuşturucu kaçakçılığı ile bağlantılıdır.