Policja doświadcza zwiększonej skłonności do przemocy w tej społeczności.

Policja doświadcza zwiększonej skłonności do przemocy w tej społeczności. Poziom wykształcenia często nie jest najwyższy, wielu jest na scenie bramkarzy. ”„ Skłonność do stosowania przemocy wobec policjantów jest wysoka. Istnieje oczywiście dialog ze społecznością czeczeńską. „„ Oczywiście, że się wysilasz, ale każdy wysiłek znajduje granicę tam, gdzie akceptacja w Twojej własnej społeczności nie przebije się ”.„ Ale: Wiele oficjalnych aktów z Czeczenami byłoby absolutnie bez tarcia.

Akademicki bal z powrotem do programu

Pod koniec stycznia ponownie w programie znajduje się bal akademicki zorganizowany przez wiedeńską FPÖ w Hofburgu, co w przeszłości przysporzyło policji wielu bólu głowy z powodu protestów przeciwko niej. To, czy w tym roku udział FPÖ w rządzie jest dodatkowy wybuchowy, „nie można jeszcze ostatecznie ocenić” – powiedział Pürstl. Żadne demonstracje nie zostały jeszcze zarejestrowane, «  » jest po prostu za wcześnie «  ».

Pierwsze dziesięć lat – spojrzenie wstecz

Kiedy Gerhard Pürstl objął urząd prezydenta policji wiedeńskiej 1 stycznia 2008 r., Początkowo musiał zmagać się z wewnętrznymi sprawami. Tak zwana sprawa sauny, która rzuciła złe światło na dyrektora, nie zakończyła się w sądzie. Kilka miesięcy później przed dyrektorem stało ważne zadanie: sprawne przeprowadzenie EURO 2008, które zakończyło się finałem w Wiedniu. „„ Ogromne wyzwanie dla mnie ”, powiedział Pürstl. „Dzięki Bogu, w Wiedniu doprowadziliśmy go do doskonałego końca”.

„Wszyscy uzależnieni w Europie znali Karlsplatz. Ogromny rynek tabletów ”.

„„ Ważnym wyzwaniem dla mnie było uwolnienie Karlsplatz od narkotyków. Centrum narkotykowe od 35 do 40 lat w sercu Europy. Wszyscy uzależnieni w Europie znali Karlsplatz. Ogromny rynek tabletów. Wszyscy mówili, że nic nie można na to poradzić ”- powiedział szef policji, opisując początkową sytuację. «  » Zawsze mówiłem, że to tylko kwestia woli. «  »

«  » W końcu zajęło nam to trzy lata. Z konsekwentną pracą, z tysiącami kontroli, aresztowań i konfiskat, z niestrudzoną pracą nad uzależnieniami i koordynacją narkotyków w mieście, z próbą wyprowadzenia ludzi z miejsca zdarzenia na drogi opieki odwykowej. W 2013 roku mogliśmy ogłosić, że Karlsplatz jest wolny od narkotyków ”- powiedział szef policji stanowej.

Drugą poważną akcją było wygnanie prostytutek ulicznych w Wiedniu – w dzielnicy 14 i 15, w Gürtel, na Praterze i w Stuwerviertel w Leopoldstadt. Udało im się przekonać ich, że uchwalono ustawę o prostytucji. Zakazano prostytucji ulicznej w dzielnicy mieszkalnej, a także wyznaczono strefy zabronione. „W ciągu dwóch miesięcy usunęliśmy uliczną prostytutkę”. „Obecnie nadal istnieją dwie dozwolone strefy w Liesing i Floridsdorf i nie ma prawie żadnych skarg. Trudno ocenić, czy wzrosła zakazana prostytucja mieszkaniowa.triapidix300 steryd

„Usunęliśmy uliczną prostytutkę w ciągu dwóch miesięcy”

Pürstl nazwał ewakuację parku wotywnego w grudniu 2012 r. Kolejnym oficjalnym aktem, o którym pamiętał. ”„ Zawsze uważałem, że park nie jest dzielnicą mieszkalną ”.„ Oprócz krytyki ewakuacja spotkała się również z dużym uznaniem.

Komendant policji znalazł się pod ostrzałem podczas ewakuacji „Pizzerii Anarchia” w Leopoldstadt pod koniec lipca 2014 r. Policja otrzymała nakaz sądowy nakazujący ewakuację okupowanego domu, w którym punkowcy i inni mieszkańcy solidaryzowali się z właścicielem budynku. Najważniejsze było to, że policja użyła 1700 funkcjonariuszy do ewakuacji domu z 19 mieszkańcami. „Na początku byliśmy słabi w komunikacji, ponieważ nie mieliśmy własnego konta na Twitterze” – powiedział Pürstl. Komunikacja za pośrednictwem sieci społecznościowych powinna mieć miejsce wcześniej.

Pozycja wyjściowa była taka, że ​​trzeba było się ewakuować. Data była znana z góry i trzeba się było spodziewać demonstracji przeciwko lichwie – powiedział szef policji. Dlatego ostatecznie dowodzono 1400 oficerów. Jednak nie udało im się przekazać, w jaki sposób ta liczba została podzielona. «  » 90 funkcjonariuszy było zajętych faktyczną ewakuacją. Ponadto 400 urzędników przybyło, aby odgrodzić ten obszar ”- powiedział Pürstl. Reszta była gotowa na wszelkie dema.

O osobie: Gerhard Pürstl jest prezesem wiedeńskiej policji państwowej od 1 stycznia 2008 r. Urodził się 5 lipca 1962 roku w Wiedniu. Adwokat dołączył do byłej Dyrekcji Policji Federalnej w Wiedniu – obecnie Dyrekcji Policji Państwowej – 1 kwietnia 1988 roku, gdzie zajmował różne stanowiska. Zanim został mianowany szefem policji wiedeńskiej, był szefem biura ds. Prawnych i ochrony danych.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

Zaloguj się Połącz z Facebookiem

Prezydent USA Donald Trump ostro skrytykował politykę handlową Unii Europejskiej po decyzjach szczytu UE w Sofii.

„Unia Europejska jest dla nas straszna” – powiedział w czwartek w Waszyngtonie Trump. „Jean-Claude (Juncker) i Donald (Tusk) – lubię ich obu, ale są bardzo twardzi” – powiedział Trump.

„Unia Europejska, w tym przypadku Niemcy, zalewa nasz kraj swoimi Mercedesami i BMW”

UE utrzymuje ogromne ograniczenia handlowe. „Naszym rolnikom nie wolno dostarczać tam swoich produktów” – powiedział prezydent USA. „Ale UE, aw tym przypadku Niemcy, zalewa nasz kraj swoimi samochodami Mercedes i BMW” – kontynuował. «  » To nie będzie tak dalej. «  » « 

Trump: Handel z jednokierunkową ulicą UE

Handel z UE stał się ulicą jednokierunkową, a deficyt handlowy w ubiegłym roku wyniósł 151 mld USD (128,14 mld EUR). Unia Europejska – podobnie jak inne kraje – jest zepsuta, ponieważ od lat nikt nie sprzeciwia się jej ze strony USA.

Kraje UE uzgodniły w Sofii, że zażądają stałego zwolnienia z amerykańskich ceł importowych na stal i aluminium. W zamian Europejczycy oferują USA możliwość rozmowy o ułatwieniach handlowych dla firm amerykańskich.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

Zaloguj się Połącz z Facebookiem

Przedstawione statystyki przestępczości za 2017 rok powinny wskazywać na mniej niż 200 000 zarzutów karnych dla Wiednia. Powiedział to w tych dniach prezydent wiedeńskiej policji stanowej Gerhard Pürstl, w którym również podsumował swoje pierwsze dziesięć lat urzędowania. Oznaczałoby to znaczny spadek w porównaniu z 2016 rokiem, kiedy zarejestrowano nieco ponad 205 tysięcy ogłoszeń.

Kiedy Pürstl przejął urząd prezesa policji od Petera Stiedla (od 1 września 2012 r. Prezesa Policji Państwowej), liczba zgłoszonych przestępstw wynosiła około 215 000, z czego wiedeńska policja wyjaśniła około 28 procent. „To była policja, która nie miała nic wspólnego z bezpieczeństwem” – powiedział Pürstl. W tym czasie doszło do ok. 10 tys. Włamań (do mieszkań i domów jednorodzinnych), ok. 17 tys. Włamań do pojazdów i ok. 3 tys. Kradzieży pojazdów. Zaatakowano 76 banków oraz około 100 sklepów tytoniowych.

„To policja dała wszystko oprócz bezpieczeństwa”

Liczby te znacznie się zmniejszyły, powiedział Pürstl, chociaż „w mieście mieszka o 200 000 ludzi więcej niż w 2008 roku” „. W 2017 r. Statystyki przestępczości powinny wskazywać na około 5200 włamań do przestrzeni życiowej, tak mało jak nigdy wcześniej w ciągu ostatnich dziesięciu lat. „To połowa (w porównaniu z 2008 r., Uwaga)” – powiedział Pürstl. Ponadto powinno pojawić się około 5000 włamań pojazdów i 1300 kradzieży pojazdów. Nalot na instytucje finansowe wyszedł z mody. W 2017 roku zarejestrowano dokładnie siedem takich przestępstw oraz około 30 zamachów stanu w sklepach tytoniowych. Policja prawdopodobnie wyjaśniła ponad 40 procent przestępstw zgłoszonych w Wiedniu. «  » Jeśli chodzi o przestępstwa, i zawsze to przyznam, policja odgrywa kluczową rolę, ale to nie wszystko. Jest też wiele innych czynników. Ale jeśli chodzi o edukację, takie wyniki mogą odzwierciedlać działania policji ”.

To właśnie robi dzisiaj policja

Osiągnąłeś to wieloma strategiami. Najważniejsze to: „” Praca policji wymaga pewnej ręki. Potrzebujesz odpowiednich strategii, odfiltrowując istniejące zjawiska i pytając, gdzie mamy problem. I robiliśmy to we wszystkich tych obszarach ”- podkreślił szef policji. Na przykład podczas włamania odkryto, że trzeba było zebrać i przeanalizować znacznie więcej dowodów z miejsca zbrodni. Ponadto zintensyfikowano śledztwo w sprawie przestępców kryminalnych, którzy wielokrotnie pojawiają się w związku z włamaniami – „przenikają do zorganizowanej przestępczości” – powiedział Pürstl.

© APA / Helmut Fohringer

Zintensyfikowano również ankiety skierowane przeciwko sprawcom z niektórych krajów ”„ Słowo kluczowe Gruzini, Mołdawianie, Serbowie, Chorwaci, Rumuni ””. «  » Nie ma to nic wspólnego z profilowaniem etnicznym. Musimy tak zorganizować nasze siły w służbie kryminalnej, aby byli pracownicy, którzy mają do czynienia głównie z niektórymi gangami pochodzącymi z określonych krajów. Nie każdy może dziś wszystko wyjaśnić. Jest bardzo jasne, że organizacja z Serbii nie jest powiązana z organizacją z Mołdawii i potrzebuję pracowników, którzy specjalizują się w takich organizacjach. «  »

„Tam, gdzie zaczyna się przestępstwo, policja musi również działać”

Pürstl podał jako przykład „Operację Java”, podczas której w marcu 2010 roku z Gruzji ewakuowano ogólnoeuropejską organizację włamywaczy. Wszczęto szeroko zakrojone dochodzenia, od zagranicznych po środki policyjne. «  » W tamtym czasie byłem mocno krytykowany za profilowanie etniczne. Mówiono, jak dojść do tego, że teraz wszyscy są poddawani powszechnemu podejrzeniu. W ogóle tego nie zrobiliśmy. Wiedzieliśmy, że organizacje przestępcze z Gruzji zaczynają od osób ubiegających się o azyl, starają się ich generować jako żołnierzy i wysyłać jako włamywacze. I dlatego zaczęliśmy od tych, bo tam, gdzie zaczyna się przestępstwo, policja musi zacząć. W przeciwnym razie ludność wygoniłaby nas z miasta mokrym złomem. «  »

Celem przestępstwa związanego z pozyskiwaniem narkotyków

Inną ważną kwestią było zajęcie się przestępstwem związanym z handlem narkotykami. «  » Okazało się, że około 20 do 25 procent wszystkich przestępstw przeciwko mieniu – zwłaszcza w obszarach o niższym progu – jest popełnianych przez osoby używające substancji uzależniających. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że ktoś, kto jest naprawdę uzależniony, wydaje około 50 do 100 euro dziennie na substancje uzależniające, to albo musi stosunkowo dobrze pracować, mieć kogoś, kto by go sponsorował, albo zdobyć pieniądze z nielegalnych źródeł. „„ Patrzyli na tych, którzy przyciągają uwagę uzależniającymi substancjami i próbowali zrozumieć, w jaki sposób ci ludzie finansują swoje uzależnienie.

Bardzo ważne było również wprowadzenie śledztw na posterunku policji i komendantach policji miejskiej. «  » Inspektor policji wychodzi i wypytuje sąsiadów o wybitą szybę. Tak nie było dziesięć lat temu. Kiedyś detektywi z komisariatów okręgowych zajmowali się dużymi sprawami, a przy małych mówili, że nie da się tego podnieść bez dokładnego przyjrzenia się tym rzeczom. Teraz, gdy walka z przestępczością naprawdę weszła do akcji, to znaczy jest to sprawa wszystkich, oczywiście załatwiamy również drobne sprawy. A to z pewnością przyczyniło się do wzrostu wskaźnika rozliczeń ”- wyjaśnił Pürstl.

Odpocznij w gałęzi wykonawczej jako główne zadanie

Dziesięć lat temu, kiedy Gerhard Pürstl został szefem policji w Wiedniu, władze w stolicy federalnej znajdowały się w trudnej sytuacji. Tak zwana sprawa sauny ujawniła nawet przestępcze intrygi funkcjonariuszy policji. To był jeden z powodów, dla których nastrój był zły, co również miało wpływ na wyniki.

„Jednym z moich głównych zadań było uspokojenie organizacji” – powiedział Pürstl. «  » I udało się to stosunkowo szybko. Wziąłem tych, o których wiedziałem, że są głównymi graczami w całej sprawie, jednego po drugim i dałem im wybór: jest możliwość pracy lub odejścia z organizacji. 95 procent to zrozumiało, wróciło do organizacji i teraz robi wszystko, co w ich mocy. Z niektórymi trzeba było się rozstać. I w końcu zadziałało bardzo dobrze, dzisiaj znowu się zrywamy, a wiedeńska policja ma doskonałą reputację. «  »

Od tego zależy poczucie bezpieczeństwa

Pürstl przyznał, że obiektywnie dobry rozwój bezpieczeństwa nie koreluje całkowicie z subiektywnym poczuciem bezpieczeństwa ludności. «  » Ma to związek z wieloma rzeczami. Ma to związek z ogólnie abstrakcyjnym zagrożeniem terrorystycznym. Ma to związek z wielką falą migracji i jej następstwami, z niektórymi wystąpieniami w przestrzeni publicznej, a także z doniesieniami niektórych tabloidów, które wolą przekazywać złe wiadomości niż dobre wiadomości. Wiąże się to również z faktem, że każdy może zabrać głos w mediach społecznościowych. Musimy się nauczyć, jak sobie z tym radzić. «  »

Zdaniem szefa policji wielka fala migracji w 2015 roku oznaczała, że ​​przybysze tu nieznajomi grupowaliby się według swojej grupy etnicznej i coraz częściej przebywali w przestrzeni publicznej. W tym kontekście Pürstl nazwał grupy afgańskie i północnoafrykańskie, a także grupy czeczeńskie. Zjawisko to jest częściowo związane ze znacznym handlem narkotykami w przestrzeni publicznej.