Następnie wszelkie dodatkowe ustalenia powinny być dokonane pisemnie

Do tej pory w Eurowings, filii Lufthansy, było używanych do siedmiu samolotów Tuifly. Jednak kontrakty te się kończą, a Eurowings również zmniejsza wielkość swojej floty. Tuifly chce teraz "skoncentruj się bardziej na czystym biznesie Tui"jak zostało powiedziane.

Linia lotnicza jest wykorzystywana przede wszystkim jako dostawca usług dla gości z własnych ofert grupowych, takich jak wycieczki lub rejsy wycieczkowe; zależność od zewnętrznych touroperatorów ma zostać jeszcze bardziej zmniejszona. Tui wynegocjował również z producentem samolotów Boeing, że firma nie będzie musiała akceptować żadnego nowego samolotu 737 Max, który zamówił.

Konsekwencje kryzysu koronowego: Lufthansa wylatuje 130 miliardów euro z Dax: w ten sposób pakiet bodźców ekonomicznych dla konsumentów związane z problemami spowodowanymi przez Coronę: łańcuch obuwniczy składa wniosek o zastosowanie osłony

Tuifly planuje wznowić wakacyjne loty 17 czerwca. Pierwotnie planowane rozpoczęcie własnego połączenia międzykontynentalnego jest teraz wstrzymane. Tuifly faktycznie chciał, aby wczasowicze podróżowali dwoma Boeingami 787 od listopada "Dreamliner" do Meksyku i Republiki Dominikany. Jednak w obliczu kryzysu koronawczego nie ma to obecnie sensu – podała spółka.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Dobra wiadomość dla wczasowiczów: znowu można zaplanować podróż do Niemiec. Ale nikt nie wie, jak pandemia korony będzie trwać w przyszłości. Jeśli rezerwujesz teraz, powinieneś przyjrzeć się bliżej.

Wczasowicze mogą się spodziewać: Mogą przygotować się na złagodzenie ograniczeń koronacyjnych w branży hotelarskiej w Niemczech. Czas więc rozejrzeć się za noclegiem. "Jeśli chcesz zarezerwować teraz, zwróć szczególną uwagę na to, kiedy podróż może zostać odwołana", doradza Iwona Husemann, radca prawny w centrum porad konsumenckich w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Różne warunki

W przypadku apartamentów wakacyjnych, domów wakacyjnych i hoteli zawsze warto zapoznać się z zasadami anulacji zawartymi w regulaminie dostawcy. "Niektórzy mają uderzające warunki rezerwacji", wyjaśnia Husemann. Wiele noclegów można bezpłatnie anulować do 30 dni przed przyjazdem. W przypadku indywidualnych dostawców pobyt można anulować bezpłatnie do 24 godzin przed wylotem. "To kosztuje dodatkową opłatę." Ale w ten sposób wczasowicze pozostają elastyczni na wypadek zmiany planów podróży.

"Szczególnie w przypadku małych, prywatnych dostawców można również wyobrazić sobie możliwość negocjacji indywidualnych rozwiązań"mówi prawnik – np. bezpłatne anulowanie pobytu do tygodnia przed przyjazdem. Jednak w przypadku większych dostawców jest to raczej niemożliwe.

Władze mogą ponownie zakazać noclegów

A co, jeśli władze ponownie zabronią turystom pobytu w regionie wypoczynkowym, jeśli liczba infekcji znowu gwałtownie wzrośnie? W takim przypadku hotel lub wynajmujący zwykle i tak musi anulować rezerwacje. "W najlepszym przypadku powinieneś odzyskać pieniądze"mówi Husemann. Alternatywnie możesz przełożyć swój pobyt.

Ogólnoświatowe ostrzeżenie dla podróżujących: Jak anulować wakacje za darmo Perspektywy wakacji: Czy można podróżować do Chorwacji w 2020 roku? Bawaria zamiast Bretanii: gorączka podróży w Niemczech – czy łóżka wystarczą?

Przy okazji: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży nie obejmuje opłat za anulowanie, jeśli podróżny zdecyduje się nie wyjeżdżać na wakacje z obawy przed Coroną. Wielu ubezpieczycieli i tak wyklucza konsekwencje pandemii jako powód ubezpieczenia. Warto przyjrzeć się bliżej warunkom ubezpieczenia.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa-tmn

Większość apartamentów wakacyjnych jest oferowanych przez osoby prywatne. Konsument nie jest tak dobrze chroniony jak w przypadku wycieczek zorganizowanych.https://yourpillstore.com/ Jest więc kilka ważnych rzeczy do rozważenia, w tym odkrywanie fałszywych ofert.

Wakacje w domu wakacyjnym lub mieszkaniu są szczególnie atrakcyjne dla rodzin. Zalety są oczywiste: W porównaniu z pobytem w hotelu możesz spędzić wakacje bardziej zrelaksowany. Możesz jeść i spać, kiedy tylko chcesz, oszczędzając przy tym kilka euro. 

Kiedy uważać

Jednak nie jest to takie łatwe dla wczasowiczów domów wakacyjnych. Więc na próżno będziesz szukać jasnych stawek ryczałtowych dla wielu ofert wynajmu wakacyjnego. Cena tygodniowa podana dużymi literami często nie jest ostateczną ceną. Bo gdzieś drobnym drukiem jest rubryka "Dodatkowe koszty": Kaucja, prąd i ogrzewanie według zużycia, bielizna pościelowa – to wszystko czasami trzeba dodatkowo zapłacić.

Dodatkowe koszty powinny już być wliczone w cenę

Na przykład w Danii koszty zużycia wody, gazu i energii elektrycznej są zwykle obliczane oddzielnie. Może to być kosztowne, szczególnie w przypadku domów z basenem. Ponieważ zwykle jest ogrzewany elektrycznie, tak jak sam dom. 

Tych trudności unikają osoby, które rezerwują dom wakacyjny u organizatora wycieczki. Zwykłe dodatkowe koszty są już wtedy zawarte w cenie. Oprócz jasnych cen dom wakacyjny all inclusive ma również zalety w przypadku sporu. Ponieważ zazwyczaj domy wakacyjne podlegają prawu najmu. Z drugiej strony oferty z katalogu wycieczek turystycznych są oceniane zgodnie z niemieckim prawem umów turystycznych. Chroni konsumenta lepiej niż prawo najmu, a także oferuje na przykład obniżki cen za zabrudzone mieszkanie i rekompensatę za zmarnowany czas wakacji. 

Zwróć uwagę na informacje podane przez właściciela i opisy mieszkania

Nie musisz więc obawiać się rezerwacji bezpośrednio u właściciela lub przez agenta. Należy wziąć pod uwagę tylko kilka subtelności. Powszechnym oszustwem jest to, że oszuści w Internecie – również za pośrednictwem renomowanych portali brokerskich – oferują dom wakacyjny, który nawet nie istnieje. Zaliczka i płatność końcowa znikają na kontach za granicą, które są szybko zamykane – wpłacone pieniądze przepadają. Zwraca na to uwagę centrum konsumenckie w Nadrenii-Palatynacie.

Podaż fałszywych domów i mieszkań wakacyjnych w Internecie od kilku lat gwałtownie rośnie. Często na pierwszy rzut oka niemożliwe jest stwierdzenie, czy reklama jest wątpliwa, czy fałszywa.

Wskazówki: w ten sposób wczasowicze rozpoznają fałszywe oferty

Niektóre punkty zawierają wskazówki, które ułatwiają ujawnienie oszustów. Jeśli podany jest tylko adres e-mail i brakuje nazwiska wynajmującego, adresu i numeru telefonu, jest to wyraźny znak. Urlopowicze powinni po prostu zadzwonić do wynajmującego. Jeśli nikogo nie ma na stałe – zdejmij ręce.

Kolejna wskazówka rzeczników konsumentów dotycząca rezerwacji w celu uniknięcia oszustów: wczasowicze nigdy nie powinni płacić z góry całkowitej ceny za wynajem. Polecenie zapłaty lub karta kredytowa są lepsze, wtedy pieniądze można zwykle odzyskać w przypadku oszustwa. Najlepiej unikać dostawców usług, takich jak Money Gram czy Western Union – dzięki nim odbiorca może zostać ukryty.

Urlopowicze powinni również podejrzewać zbyt niskie, nierealistyczne ceny wynajmu. Nieufność jest również wymagana, jeśli nie zostanie podany adres wynajmowanej nieruchomości. Nawet w przypadku godnych zaufania pośredników rezerwację należy rezerwować tylko wtedy, gdy nieruchomość jest szczegółowo opisana, doradzić rzecznikom konsumentów.

Zwróć uwagę na te opisy

Nawet w przypadku godnych zaufania właścicieli, dokonaj rezerwacji tylko wtedy, gdy masz szczegółowy opis mieszkania lub domu wakacyjnego. Zapisujesz opis w Internecie na swoim komputerze lub drukujesz. Opis powinien zawierać następujące punkty:

Wielkość i rodzaj (mieszkanie lub dom, metry kwadratowe, ilość pokoi) Łóżka (ilość, lokalizacja, rodzaj) Wyposażenie (kuchnia, sprzęt AGD np. Zmywarka, TV, pralka, ogrzewanie, parking, meble ogrodowe) Lokalizacja (osiedle wypoczynkowe, osiedle mieszkaniowe, strefa rozrywki lub przy arterii, w odległości od plaży i sklepów)

Twórz listy kontrolne i dokumentuj wszystko na piśmie

Następnie wszelkie dodatkowe ustalenia powinny być dokonane pisemnie. Przygotowana lista kontrolna zapobiega przeoczeniu ważnych rzeczy. Powinieneś mieć potwierdzoną cenę i uzgodnioną liczbę osób. Ważne jest również ustalenie wysokości kaucji oraz kosztów w przypadku rezygnacji.

Jeśli oprócz ceny wynajmu zostaną naliczone dodatkowe koszty, można je wyliczyć indywidualnie z cenami. To może być:

Energia elektrycznaGazWodaOgrzewanie Opłaty za wypożyczenie leżaków lub sprzętu Podatek turystycznyTaxinsuranceZwierzętaOpłaty parkingowe

I na koniec, powinieneś zgodzić się na niemieckie prawo najmu i miejsce jurysdykcji w Niemczech, w miarę możliwości. 

W przeciwnym razie może pojawić się kilka niespodzianek: jeśli wynajmowana willa znajduje się we Francji, może być konieczne wniesienie pozwu na podstawie prawa francuskiego – nawet przed niemieckim sądem. Być może będziesz musiał spierać się z właścicielem ze Stuttgartu we francuskim sądzie w Arles, ponieważ tak stanowi umowa europejska. 

Lista kontrolna przed wyjazdem: co należy zabrać?

PościelRęcznikiRęcznikiWieszakiPapier toaletowyLiny do bielizny i kołkiFoteliki dziecięceŁóżeczko

Jeśli żaden supermarket nie jest otwarty w dniu przyjazdu, należy zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie kuchni:

PrzyprawyOlejMustardaKeczupWinegarKawa / HerbataCukier / SłodzikMasło / MargarynaDżemDetergent do naczyńDetergent w postaci biszkoptów

Lista kontrolna po przyjeździe:

Zanotuj odczyty liczników Porównanie listy rzeczy do prania i naczyń Zapisać braki w wyposażeniu (np. Uszkodzone krzesła) i wyposażeniu (np. Pęknięcie w oknie) Zgłaszaj natychmiast wszelkie reklamacje kierownikowi, wynajmującemu lub przewodnikowi, najlepiej pisemnie i potwierdź swoją wiedzę W przypadku poważnych lub nieprzyjemnych usterek, zleć ich naprawę w określonym Jest termin i dla bezpieczeństwa robienie zdjęć. Ochrona na wakacjach: Dziesięć najczęstszych sztuczek zdzierczych na wakacjach Rozpoznawanie poważnych ofert: Ważne wskazówki dotyczące rezerwacji domu wakacyjnego Skargi dotyczące podróży: Kiedy wczasowicze otrzymują zwrot pieniędzy?

Nawet jeśli prywatny dom wakacyjny jest zarezerwowany przez biuro podróży w domu, nie chroni to przed tymi trudnościami. Ponieważ biuro podróży jest zwykle tylko agentem, a nie wynajmującym. Jeśli mieszkanie jest brudne i pełne robactwa, nie możesz iść do biura podróży. Jest to przyczyną błędów w umiejscowieniu, na przykład jeśli zamiast mieszkania dla sześciu osób zarezerwowali przytulne małe mieszkanie dla pary.

Wykorzystane źródła: dpa / tmnsrt

Anulowanie planowanej podróży może być kosztowne. Ponieważ koszty anulowania są często należne, klient musi zapłacić z własnej kieszeni. Stowarzyszenie Ubezpieczonych wyjaśnia, w jakich przypadkach może być przydatne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży.

Kiedy opłaca się ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży

Takie ubezpieczenie wypłaca się, jeśli zarezerwowanej wycieczki nie można rozpocząć z ważnej przyczyny, a organizator żąda opłat za anulowanie. Przyczyną może być np. Śmierć, wypadek lub nietolerancja szczepionki uniemożliwiająca rozpoczęcie planowanej podróży. Dlatego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży może być przydatne, zwłaszcza w przypadku drogich podróży, które są rezerwowane bardzo wcześnie.

Wiele pustych łóżek: dlaczego rok 2019 jest rokiem ostatniej chwili Szczepienia podróżne: Ci ubezpieczyciele zdrowotni płacą najlepsze Braki w podróży: Twoje prawo do anulowania lub obniżenia ceny

Ważny jest czas wykupienia ubezpieczenia

Należy pamiętać, że ubezpieczenie należy wykupić nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem podróży. W większości przypadków ubezpieczeniem objęte jest również przerwanie lub mimowolne przedłużenie podróży. 

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Planowanie wakacji bez zbytniego ryzyka finansowego: tego chcą podróżnicy w czasach Korony. W związku z tym niektórzy organizatorzy wycieczek zmienili zasady anulowania nowych rezerwacji.

Podczas kryzysu Corona touroperatorzy desperacko próbują znaleźć nowych klientów. Niektóre z nich oferują teraz chętnym podróżnym specjalną elastyczność w zakresie anulowania.

Odwołanie podróży: teraz dotyczy to FTI

Osoby, które dokonają rezerwacji z FTI do 31 sierpnia 2020 r., Nie muszą wpłacać kaucji i mogą zapłacić za podróż tylko dwa tygodnie przed wyjazdem, jak zapowiedział organizator z Monachium. Ponadto można bezpłatnie anulować rezerwację do 14 dni przed wyjazdem.

Kampania dotyczy miejsc, w których można podróżować samodzielnie, takich jak Niemcy, Austria i Szwajcaria, jeśli zarezerwowano tylko hotel, oraz wszystkich lotów ryczałtowych w Europie i częściowo na całym świecie.

W przypadku wakacji z wylotem między 1 września a 31 października 2020 r. W FTI obowiązują również następujące zasady: Te wycieczki można anulować bezpłatnie do 30 dni przed rozpoczęciem podróży. A jeśli już zarezerwujesz wycieczkę rozpoczynającą się między 1 listopada 2020 a 31 października 2021, możesz odstąpić od umowy do 30 września 2020 bez kosztów anulowania.

Tui dostosowuje się również do nowych rezerwacji

Tui również przyjmuje odwołania. "Wszyscy klienci, którzy dokonają rezerwacji teraz, mogą bezpłatnie anulować rezerwację do 14 dni przed wylotem i otrzymać zwrot depozytu"- mówi szef Tui Germany Marek Andryszak z grupy RTL.

Nowa zasada anulowania obowiązuje od razu w przypadku wszystkich rezerwacji do 30 czerwca 2020 r. Potwierdzonych przez organizatora wycieczek na życzenie – na okres podróży do października 2021 r. Nie ma znaczenia, dlaczego klienci ponownie odwołują wakacje. Możesz również bezpłatnie zmienić rezerwację do dwóch tygodni przed wylotem.

Niepewność związana z Coroną: wakacje za granicą – odwołać czy poczekać? Europejskie destynacje: tak jest teraz w najpopularniejszych krajach wakacyjnych. Wbrew zamiłowaniu do wędrówek: najpiękniejsze cele podróży w Niemczech

Zwykle wczasowicze muszą ponieść wysokie koszty anulowania, jeśli anulują pakiet wakacyjny w krótkim czasie. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży jest płatne tylko w przypadku, gdy ubezpieczony sam zachoruje lub może mu zapobiec śmierć krewnych, bezrobocie i praca krótkoterminowa – ale nie w przypadku kryzysu i ograniczeń w kraju podróży.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa-tmn

Niższe ceny, drogie odwołania: wielu touroperatorów pobiera wysokie opłaty za wypłaty – nawet jeśli anulujesz na długo przed rozpoczęciem podróży. W niektórych przypadkach jest to bezpłatne. 

Wielu Niemców lubi wcześniej rezerwować wakacje. Bo organizatorzy wycieczek kuszą bogatymi rabatami. Jednak wczesna rezerwacja jest często opłacalna tylko wtedy, gdy faktycznie zamierzasz podróżować. 

Jeśli ślub ulubionej kuzynki przychodzi niespodziewanie lub w międzyczasie dochodzi do kłótni z partnerem, niewykorzystane wakacje mogą być kosztowne. Organizatorzy czasami pobierają wysokie opłaty za anulowanie – i to nie tylko za krótkoterminowe odwołania.