Jednak wiele nowych terapii opracowanych przez ostatnie 30 lat, które wyznacza zejście na stan zapalny, pomaga przy bólu, zapobiegają dawaniu comum i instrukcje lub postępowi z doenГ§a.

Choroba zwyrodnieniowa przeciwko chorobom autoimmunologicznym

OA jest zdefiniowane przez zdegenerowany się z chrząstki i poprzez podział kości we wspólna powierzchnia. Ta twarz jak lub mazi stawowej wewnątrz z augmentu skrzyżowanie, prowadząca Г spuchnięta, Г sztywność i Г dor. Jednak obecnie jest udostępnienie wykładanie wykładanie i nieoczekiwanie oraz odniesienie się między lub proces z disease i os symptomy is dark od teraz.

RA to samo-immunologiczny proces manifestujący się w ramach zlecenia jest zlecenie do innych części ciała, jak eyes lub heart, skin and skin. Immunologiczny układ smarny reaguje na niektóre lub kilka tkanek organizmu bez z powodu Гіbvia, powodując niesławne i i daje Г chrząstkę i ao znajdującą się pod nią kość. Błona maziowa na stan zapalny i zgrubienie i jest nazywany lub pannus. Rezultatem jest postępująca deformacja i deformacja stawu kostnego, lub bardziej typowo w stawach przez kilka dni plus dwie stopy.

Dominacja

Osteodystrofia terminował Ci więcej formularze z problemami, około 10 razy częściej niż lub RZS. Modyfikacja na osteodystrofię 27 miliony prześledzonych przez Amerykanów, reumatoidalne zapalenie stawów dotyka 1,3 miliona. Obie te strony są częstsze niż mulhery; 75% osób z RZS tylko kobiety.

Wiek rozpoczęcia

Masz niewiele wpływuów RZS w wieku od 30 do 60 lat, możemy również nasze dane na raz, w tym dzieciństwo. Albo O dorosłychA, ogólnie Później w życiu i é bardziej spocząć u niczego nie podejrzewających.

Przyczyny

Albo OA is overheating, jako wynik dwóch ryzyka ryzyka, w tym ranienie, albo powtarzającego się w czerwcu historii rodziny i genetyki. Ponieważ wspólne komórki chrząstki pozostaw się tracić swoje dojrzałe cechy i przekształcać się bardziej jak komórki embrionalne, które przekształcają się w chrząstkę, a nie na życie płodowe ż.

Jak RA, no ze wωędu w specyfikuje i jest znany między badaniami nad czynnikami genetycznymi i etnicznymi. Ponieważ RA wpływ na ludzi wszystkich, trudno jest określić konetną przyczynę.

Jednak noc nichcy naukowcy, gdy śpiewają z wyprzedzeniem z chrząstki, prowokują o czynnej synowii, która jest zachowują się jak fibroblast. To błędne koło od zniszczenia od najeżdżania chrząstki lub uwalniania os produkty chemiczne lub podziały związane z zapaleniem.

W obu przypadkach jako chrząstka dzielą swobodnie obniżka chemicy solvis na macierzy, z której oddziałuje ona z pilhami chrząstki.

Objawy

Oczywiście Kliniczne

Objawy reumatoidalnego bólu stawów na ogół a prawie start w czasie krótkiego okresu czasu; na przykład przedmiot dwa tygodnie. Objawy osteodystrofii powracały powoli i stopniowo przez wiele lat.

Czas trwania sztywności z

OA sztywność i dor to skutkuje biernością lub nadpobudliwością, przez sztywnego procesu. Kukurydza, sztywność dor i często więcej ruiny w nocy dla osób z OA, sztywność daje rano mniej niż 30 minut. Ból OA nasila się w zespołach po ćwiczeniach i presji emo w Junçeses, odgłosy ocierają się, daje scrape lub crackle gdy tylko uszy, jako junctions cierpi tylko wzruszony. Pęcznienie w tendencji uprzejmości, jeśli jest obecny.

W przypadku RZS objawy czerwcowego RZS obejmowały sztywność rano przez godzinę, symetrię stawów, deformację i okres w czerwcu.

Skrzyżowania Ogolony

OA dotyczy typowo jak większe złącza, np. Wewnątrz kolana, biodra lub barku. Asymetryczna choroba zwyrodnieniowa stawów występuje często, dodatkowo OA może również dopełnić ból kręgosłupa i biodra. RA to choroba ogólnoustrojowa, ogólnie oddziałując 3 lub więcej stawy po obu stronach symetrycznie lub często jak stawy małe pulsy, ty palce, ty krę knee, foot jak się. Długi czas tempa, przez z ogolone mogą stracić połączenia Skalę ruchu i powrót – ulegają deformacji

https://yourpillstore.com/pl/cardio-9/

Uczestniczniczycznie systemowo

W przypadku choroby zwyrodnieniowej choroby typowe choroby objawy choroby objawowe i nie są objawem całego opisuywanego organizmu. Brak RA, poza tym osoba zwykle słyszy źle i zmęczony. Objawy Non-junction is this sto sto rzeczywiste, w tym luty, okres, w którym nie mogę oddychać, zapach i suchość w ustach, zmęczenie i złe samopoczucie, guzki na under the skin, gdy © mais jest an epi, form / lub paląc ręce i stopy bez snu.

Diagnoza

OA diagnozuje się za pomocą badań obrazu mlekowego, z tym RTG i MRI, zapewnienie ucznia jest częstym uszkodzeniem i chrząstką. Jako analizy krwi (anty-cytrulinowane przeciwciało z proteiny) tylko proba potwierdzenie lub RZS. Fizyczny egzamin uderzy w czułość, obrzęk zaczerwienienia, łuska poruszy się na skrzyżowaniach ogolona.

Lub też RZS może być trudny ze zdiagnozowania, ponieważ może towarzyszyć objawom subtelne, takie jak skrzyżowanie jest bolesny lub pewna sztywność daje manhi, te objawy mogą imitować inne jakawy, takie objawy. Nie ma też czoła z komórką RZS. Mało, lekarze przeprowadzą diagnozę patrząc cierpliwie cierpliwie krwi praca, RTG i wyniki badania fizykalnego. The X-ray daje większą moc pokazania erozji lub odwapnionych obszarów.

Leczenie

Celem leczenia RZS i lub OA jest miejsce, opanowanie i zatrzymanie typowych uszkodzeń. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NAID) są po prostu przepisywane tylko po to, aby pomóc Ci jeść i pocieszyć.

Osteodystrofia – traktowana w taki sam sposób jak zastrzyki steroidowe w czerwcu, golone lub z ulgą przez dni i dni regeneracyjne. Dodaj z fizjoterapii, aby ustabilizować i wzmocnić junctions. Albo ciepło, albo odpoczynek, albo okoń na wagen, masaż też pomagam w uśmierzaniu bólu.

Osoby z RA precyzyjne nie steroidowe silniejsze ustne, takie jak prednizon kontroli okresowej. Zobacz więcej wydajność, także zwiększonym ryzyku wtórnych skutków i infekcji.

Prawdopodobieństwo

Nie ma leczyć ani OA lub RA. Jako proaktywne podejście do stylu życia, jedynie wprowadzanie zmian w stylu życia i pozostanie aktywnym fizycznie, z lekami zalecanymi podczas regularnych wizyt kontrolcnych, pacicjenci ze i słocziem

Prawdopodobieństwo lub RA Г © nieprzewidywalne, a jako współwinne ą§Гľes mog to podnieść na chorobę autoimmunologiczną. Tak, ponieważ lub RA – inny dla każdego pacjenta, there is no general prognostyczny. Jednak wiele nowych terapii opracowanych od 30 lat ma na cel stanu zapalnego, pomoc przy with pain, zapobiegają dawaniu common i stop lub postępowi z disease. W rezultacie masz wiele możliwości, które widziałem przez dwie ponad dekady.

Źródła

Mayoclinic.org. (2019). Reumatyczne zapalenie stawów. Mayoclinic.org. (2019). Osteodystrofia. Rheumatology.org. (2019). Reumatyczne zapalenie stawów. Uwhealth.org. (2019). W porównaniu do stawów stawów rumatoidalnych i stawów stawów kostno-stawowych. Uszkodzenia produkcji przez chrząstkę chrzęstną u braci nierównych w wyniku osteodystrofii i reumatyzmu stawów i stawów. Thomas Pap Adelheid Korb-Pap. A nature review reumatology, tom 11, strony 606-615 (2015). .

Ostatnia Aktuellizacja: 16 grudnia 2019 r

„Http://www.news-medical.net/health/Osteoarthritis-vs-Rheumatoid-Arthritis-Understanding-the-Differences-(Italian).aspx », »200″, »OK”, „Autor:

Artretyzm to ogólny zakończony opis zapalenie stawów. Późno stawów różne typy stawów stawów Stawy stawów, w tym kości i stawów stawów Stawy stawów (CHZS) i reumatoidalne stawy stawów (RZS).

Zródło zdjęcia: Blamb / Shutterstock.com

Choroba zwyrodnieniowa a choroba autoimmunologiczna

OA określa się jako zwyrodnienie chrząstki i rozpad kości na połączonych powierzchniach. Powoduje wzrost mazi stawowej w stawie, prowadzi do obrzęku, sztywności i bólu. Jednak ból się zastrzyk również spontanicznie i w nieprzewidywalny sposób, związek między leczeniem choroby a objawami w razie niejasny.

RZS jest leczeniem autoimmunologicznym, które objawia się w stawach, ale także w innych częściach ciała, takie jak oczy, serce, płuca i skóra. Układ odpornościowy reaguje w jedną lub więcej tkanek organizmu bez choroby kości, initjacja stan zapalny i nie chrząstki i znajdująca się pod nią kości. Błona maziowa jest zaogniona i pogrubiona i nazywa się łuszczką. Efekt tego jest najbardziej typowe postępujące kości i deformacja stawów w małych stawach dłoni i stóp.

Rozpowszechnienie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą formą stawów stawów, około 10 razy częściej niż RZS. Choroba zwyrodnieniowa stawów stawów obszar 27 milionów Amerykanów, podczas gdy gdy reumatoidalne zapalenie stawów dotyka 1,3 miliona. Oba stany alternatyw u kobiet; 75% osób z RZS to kobiety.

Wiek początku

RZS pierwsza na ludzi w wieku od 30 do 60 lat, ale może rozpocząć się w każdym wieku, w tym w dzieciństwie. Choroba zwyrodnieniowa zaczyna się zaczynać zaczynać życie i abonamentu starszego.

Przyczyny

O jest wynik starzenia się ryzyka ryzyka, w tym urazów, powtarzający się korzystanie z stawów, historii rodzinnej i genetyki. Połączone komórki chrząstki motocykl się tracić swoje dojrzałe cechy i przypominają komórki embrionalne, które w życiu płodowym przekształcają chrząstkę w kość.

W przypadku RZS nie jest żonazna konetna przyczyna pomimo badań badań nad czynnikami genetycznymi i etnicznymi. Ponieważ RZS dotyka ludzi ze wszystkich środowisk, trudno jest określić concreteną przyczynę.

Jednak naukowcy są przekonani, pe początkowe chrząstki wyzwala aktywację komórek maziowych, które znalazły się w fibroblasty. Do z wzrostu wzrostu wzrostu wzrostu gospodarczego koło niszczenia chrząstki poprzez atakowanie jej i uwalnianie rozkładające się chemikaliów na ze stanem zapalnym.

Tak czy inaczej, gdy chrząstka czas rozpadowi, uwalnia rozpuszczalne substancje chemiczne do macierzy, która oddziałuje z komórkami chrząstki.

Objawy

Oczywiście kliniczny

Objawy rheumatoidalnego punktu widzenia w wiodącym; na przykład kwestia tygodni. Objawy rozwijające się rozwijające się rozwijające się i rozwijające się.

Czas trwania sztywności

ChZS łączy się sztywność i bol jest z konetnym miejscem lub nadpobudliwością, a nie leczenia autoimmunologicznego. Ponadto ból i sztywność są często gorsze w nocy u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów, sztywność poranna trwa krócej niż 30 minut. Ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów nasila się czasami po mocnym fizycznym i ucisk na stawy, podus poruszania dotkniętych stawów odczuwa sięcomfort związany z pocieraniem, drapaniem lubeniem. Obrzęk jest zwykle łagodny, jeśli jest obecny.

W przypadku RZS objawy bóle ból stawów poranną trwającą, symetryczny ból stawów, deformację i czas ruchu w stawach.

Dotknięte stawy

Choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych stawów piersiowych, takie jak kolano, biodro lub ramię. Asymetryczna OA jest powszechna, ale OA może również wybrać język kręgosłupa i biodra. RZS to choroba ogólnoustrojowa, występująca zwykle symetrycznie w 3 lub więcej stawów po obu stronach ciała, najczęściej na drobne stawy nadgarstków, palców, kolan, stóp i kostek. Z biegiem czasu dotknięte stawy mogą stracić zakres ruchu i ulec deformacji

Systematyczne ucznia

W przypadku OA objawy stawowe są tylko pźne i nie zgłaszane żadne badania całego ciała. W RZS, oprócz bólu stawów, zwykle czuje się chory i zmęczony. Objawy objawy objawy niezwiązane ze skrzyżowaniem, w tym Gorączka, ból w klatce klatki piersiowej podczas oddychania, suchość i ust, zmęczenie i złe samopoczucie, guzki nad Skora problem, dri m

Diagnoza

O rozpoznnaje się za pomocą badań obrazowych, w tym zdjęć rentgenowskich i rezonansu magnetycznego, w celu wykrycia chorób stawów i zajęcia chrząstki. Badania krwi (przeciwciało przeciwko cytrulinowanemu białku) są kwalifikacje w celu badań RZS. Fizyczne badanie obejmie tkliwość, zaczerwienienie, obrzęk i zakres ruchu w dotkniętym stawach.

RZS może być trudny od zdiagnozowania, ponieważ może być początkowo od subtelnych gór, takich jak obolałe stawy lub pewna sztywność rano, te wczesne objawy mogą naśladować choroby, OA takie. Na początku nie ma potwierdzających rozpoznanie RZS. Raczej lekarze postawią diagnozę, pokojowe badając, badanie krwi, prześwietlenia i wyniki fizykalnego. Rentgen dłoni może wykazywać nadżerki lub odwapnione obszary.

Leczenie

Celem leczenia RZS, jak i OA jest obszar bólu, wszechobecność i choroby stawów. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NAID) to tylko przepisywane w celu złagodzenia bólu i nabożeństwach.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest również czasami leczona zastrzykami steroidowymi do dotkniętych stawów w celu złagodzenia bólu i przywrócenia funkcji. Fizjoterapia prowadzi do stabilizacji i stawów stawów. Ciepło, odpoczynek, utrata masy ciała i masaż w zwalczaniu bólu.

Osoby z RZS pytania silniejszych doustnych steroidów, takie jak prednizon, od leczenia. Wykorzystuje również leki, które zapobiegają chorobom choroby i zatrzymują postęp, w tym leki biologiczne i samomodyfikujące leki przeciwreumatyczne, czyli DMARD (metotreksat). Leki biologiczne i DMARD znane ze zmian, take zwiększonego ryzyka ubocznego i infekcji.

Perspektywy

Nigdy nie ma naliczania dla OA lub RA. Dzięki dynamicznemu podejściu do stylu życia, wprowadzaniu zmian w sposobie robienia rzeczy i utrzymywaniu badań kontrolnych, dzięki lekom przepisanym podczas regularnych badań kontrolnych nas pacióclci z nas kju.

Perspektywy RZS są nieprzewidywalne, autoimmunologiczna moobae być prowadzona kompikacje. The RZS ponieważ jest inny u pacjenta, ma ogólne prognoz.