Gennady Golovkin, yüksek Ekim ayında dünya şampiyonluğu kazandığı sırada Marco Antonio Rubio’ya, ardından Sugar Ray Robinson, Carlos Monzon, Sugar Ray Leonard ve Marvin Hagler’den daha fazla yumruk atıyor.

Kaybetmek aklımda değil çünkü nasıl yapılacağını bildiğim tek şey kazanmak. ‘

hisse "

Kazakistan’dan mükemmel bir beyefendi, çarşamba günü Londra’da el sıkışarak, sadece kendi dilinde değil, İngilizce ile de gülümseyip nezaket alışverişinde bulunacak – bu ülkelerin vatandaşları odada olursa Almanca veya Rusça.

Kanmayın, bu bugün boksta en korkulan dövüşçülerden biridir.

Gennady Gennadyevich Golovkin, modern orta sıklet şampiyona tarihindeki en yüksek oran olan yüzde 90’lık bir KO oranı için 31 maçta 28’i rakiplerini eğlence için yere seriyor.

Gennady Golovkin, Ekim ayında kazandığı dünya şampiyonluğu sırasında Marco Antonio Rubio’ya bir yumruk attı

O halde Sugar Ray Robinson, Carlos Monzon, Sugar Ray Leonard ve Marvin Hagler’dan daha yüksek.

Bölümdeki yıldız isimlerinin çoğunun bu adamı veba gibi savuşturmasına şaşmamalı.

O mutlu, taze yüze bakmak için, üniversitedeki yüksek lisans yılında bir gencin yanında olduğunuzu düşünebilirsiniz. Aptal olma.

Golovkin 32 yaşında ve dünyanın her yerinde son derece bilgili. Bir dünya şampiyonluğu kazanma şansı için neredeyse 30 yaşına kadar onu bekleten boks dünyası.

O patlayıcı günden beri, rakiplerinden sadece biri sekiz turdan daha uzun süre hayatta kaldı ve hatta iki tur sonra gitti.

Bu 31 profesyonel maçta hiçbir rakip onu yenmeye yaklaşamadı.

Bir dünya amatör şampiyonu olarak 375 dövüşte ve ücretli ringde, elendiğini bir yana bırakmadı.

Golovkin, Meksika’ya karşı kazandığı nakavt zaferi sırasında Rubio’ya bir büyük sola daha atıyor

Kazak, iki rauntta Rubio’ya karşı kazandıktan sonra, durma serisini uzatmak için selam verdi

Boksun arketip bebek yüzlü suikastçilerinden biriyle ringe girmek için cesur bir adam gerekir.

Üç kez dünya şampiyonluk yarışmacımız olan Matthew Macklin, geçen yıl bunu yapmaya cesaret etti. Cesaretinden dolayı üçüncü turda, tuvalde kıvranmasına neden olan ve “şimdiye kadar vurulduğum en güçlü yumruk” olarak tanımladığı bir vücut vuruşuyla yere serildi.

Sıradaki Martin Murray.

Macklin, St Helens’ten gelen adamı ileride yatan tehlikeler konusunda uyardı, ancak Murray, boksun şu anda sunabileceği en korkutucu meydan okumayı karşılayabileceğine ve üçüncü denemesinde bir dünya şampiyonluğu kazanabileceğine inanıyor.

Murray, o zamanki WBA şampiyonu Felix Sturm’a verilen memleket kararıyla Almanya’da soyuldu. Bundan sonra Arjantinli yüzük ustası Sergio Martinez’in Buenos Aires inine girdi. Orada, 31 dövüşte tek yenilgisine uğramadan önce WBC kemerini kazanmaya acı verici bir şekilde yaklaştı. Çok yakındı, biraz tartışmalı ama yine de bir kayıptı.

Şimdi Amerika’da HBO kablolu TV ağının favorisi haline gelen ancak bunun için 21 Şubat’ta Monako’ya seyahat eden Golovkin için.1xbet yeni giriş 2019

Martin Murray (solda) Ekim ayında Domenico Spada’yı yendikten sonra her şeyi fetheden Golovkin için sırada.

Bunun nedeni kısmen, düzeltilmiş Murray’nin sabıka kaydının ABD vizesi almasını engellemesidir.

Golovkin için bu, Amerika’da belki de Miguel Cotto veya Canelo Alvarez’e karşı bir mega izleme başına öde mücadelesini beklerken yapılan bir bekletme egzersizi.

Ama Murray şöyle diyor: “Onu deviren ilk kişi ben olabilirim.”

Çarşamba günkü buluşma, bu ülkedeki boks halkını WBA şampiyonluğu için yaklaşan savaşa karşı uyarmak için tasarlanmış keyifli bir etkinlik.

Murray aldatılmaz. Ama hiç kimseye de eğilmez.

Bu sabah bu ülkeye hoş geldin diyen sevimli adam Monte Carlo’nun karşı köşesinde göründüğünde, Bay Golovkin’in artık Bay İyi Adam olmayacağını biliyor.

Bir zamanlar biraz boksör olan ve bir Hollywood oyuncusu olan Mickey Rourke’nin 62 yaşında tuhaf bir ring dönüşü yaparak Moskova’da nakavt ettiği rakibin aslında aşağılık bir yaşam sürdüğüne dair iddialar var. dalış için para alan Los Angeles sokakları.

Mickey Rourke (sağda), dövüşe dalmak için para aldığı iddia edilen rakibiyle karşı karşıya

Eğer öyleyse, bu rezil olduğu kadar üzücü de.

Tabii ki berduş için de üzücü, ama ayrıca ileri sürüldüğü gibi, sadece bu şaka dövüşünden değil, aynı zamanda finagle alabileceği kadar çok paraya ihtiyacı olan Rourke için de üzücü.

İddialar gerçekte ifşa ise, bu nakit arzı hemen kuruyacaktır.

Rourke, Tinseltown’da bir cehennem yetiştiricisiydi, ancak kötü şöhretli türün şöhreti, daha sonraki yaşamlarında aşağılanmaya karşı nadiren sigorta ediyor.

Öyleyse, onun gibi sirk eylemleri için boksta yer olmaması onun için de üzücü.

hisse

 

"

Manny Pacquiao’nun Chris Algieri’yi Makao’da 12’den fazla çift taraflı turda domine edip dağıtmasından bu yana geçen hafta, Floyd Mayweather Jnr ile savaşması için duyulan yaygara benzeri görülmemiş seviyelere ulaştı.

Pacquiao, Mayweather’ı dinleyen herkese görev bilinciyle seslenerek alevleri körükledi ve organizatörü Bob Arum, yapım aşamasında zevkle yaptığı gibi çabucak davayı takip etti.

Mayweather’ın siklet ve hafif-orta siklet unvanlarını elinde bulundurduğu WBC, daha sonra çifti Mayweather’ın zorunlu rakibi olarak Pacquiao kurmadan geçen yıl 1 ve 2 numara olarak sıralamasına rağmen savaşı yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını iddia etti.

Floyd Mayweather, Manny Pacquiao ile kavga ettiği üzerine spekülasyonlar arasında sessiz kaldı

Pacquiao (sağda), Cumartesi gecesi WBO dünya welterwight unvanını kazanmak için Chris Algieri’yi yendi

Başkan Mauricio Sulaiman, “Mayweather, Pacquiao’yu yenmeden emekli olursa, dünyanın en iyisi olma sorusu oyalanacak” dedi.

“Bu on yılda uzun zamandır beklenen bir kavga yok.”

Nitekim, Pacquiao’nun 2009’da Miguel Cotto’yu durdurmasının ardından, kavganın hayal gücünü ilk kez ele geçirmesinin üzerinden beş yıl geçti. Las Vegas bahisçileri, Mayweather’ı yenmenin favorisi olarak onu hemen seçti.

Ancak uyuşturucu testi, çanta bölmeleri ve promosyon anlaşmazlıkları üzerine yapılan tartışmalar, sözde “Yüzyılın Savaşı” nın hayatını neredeyse boğdu.

Pacquiao, Algieri’yi Macau’daki dövüşte altı kez devirdi ve puanla kazandı.

Perşembe günü, organizatör Oscar De La Hoya tweet attı: “Taraftarlara The Fight’ı vermek için spor tarihinin en büyük garantisini vermeye hazırım.”

Bu, Filipinler’de, sonunda eldivenlere dokunmaları halinde, Pacquiao’nun 80 milyon doları cebe indirmesiyle Mayweather’ın 100 milyon dolar garanti edileceğini bildirdi.

Ama tüm bu kargaşanın ortasında bir adam sessiz kaldı; Mayweather’ın kendisi.

Aslında, geçen ay kavga hakkında yorum yaptığında, babası ve antrenörü Floyd Snr’den, ikisinin nihayet ringde buluşacağına dair yorumlarda bulundu.

“Pekala, babam tamamen yanılıyor … Pacquiao’nun yapması gereken en iyi şey, gerçekten açığa çıkmadan önce sessiz olmaktır,” dedi.

Mayweather (sağda) Marcos Maidana’yı son maçında yendi ve rekorunu 47-0’a taşıdı.

Bilet satmak için adımı getiriyorlar. Yapmanız gereken tek şey, onun son birkaç dövüşünde yaptığı [izleme başına ödeme] numaralarına ve sayılarıma bakmak. ‘

Ve rakamları kesinlikle etkileyici.

Pacquiao, Timothy Bradley ile oynadığı rövanş maçı için yaklaşık 750.000 izleme başına ödeme satın alırken, Mayweather düzenli olarak milyon hedefi vurur.

Ayrıca, Saul ‘Canelo’ Alvarez ve Marcos Maidana’ya karşı sadece iki dövüş için 105 milyon dolar kazanan Forbes dergisi tarafından 2013’te dünyanın en zengin sporcusu seçildi.

Filipinler’deki raporlar, çiftin sonunda eldivenlere dokunması durumunda Pacquiao’nun 80 milyon doları cebe indireceğini belirtti.

Önümüzdeki 12 ay içinde, önümüzdeki yıl Mayıs ve Eylül aylarında gerçekleşmesi beklenen Showtime televizyon sözleşmesindeki son iki dövüşünden itibaren bunu tekrarlayabilirdi.

Diğer iki zafer, efsanevi ağır siklet Rocky Marciano ile aynı rekor olan ‘Para’yı 49-0’a götürecekti.

Pacquiao’ya karşı bunu riske atmaya istekli mi?

Öyle olsa bile, Mayweather’ın kilit destekçilerle ilişkisi bir engel olmaya devam ediyor.

Mayweather, raporlara göre, Pacquiao ile savaşması durumunda 100 milyon dolar kazanacaktı.

İki yılda bir yaptığı dövüşler Amerika Birleşik Devletleri’nde Showtime’da, Pacquiao ise HBO’da yayınlanır.

Mike Tyson ile 2002’de Lennox Lewis’e karşı yaptıkları gibi, her iki ağın da aynı anda mücadeleyi göstermeye hazır olduğuna inanılıyor.

Ancak HBO’nun De La Hoya’nın Golden Boy ile bir anlaşması var ve Alvarez’in Miguel Cotto ile olası dövüşünü normalde Mayweather’a ayrılmış olan Mayıs tarihinde planlamayı umuyor.

Ve aynı Fight Hype röportajında ​​Mayweather şunları söyledi: ‘Oscar De La Hoya her zaman vefasız olmuştur; çok vefasız … De La Hoya bir s *** parçacığı. Oscar bir yılan! ‘

Filipinli dövüşçüye bu hafta memleketine döndüğünde bir kahraman karşılandı. 

Ancak bu engel, Mayweather’ın Arum ile olan düşmanlığına kıyasla önemsiz hale geliyor.

Arum, kendisini 1996 Olimpiyatları’ndan sonra En İyi Şirkette imzalayan Arum, Mayweather’ı, nasıl pazarlandığı konusundaki bir anlaşmazlığın ardından kendi başına çıkana kadar on yılın en iyi bölümünde terfi etti.

Ve bir yıl önce Mayweather, Pacquiao kavgasının asla olmayacağını söyledi, çünkü “Bob Arum ile bir daha asla iş yapmayacağım.”

Mayweather (solda), Eylül 2014’te Las Vegas’ta kazandığı şampiyonluk maçında Maidana’ya bakıyor

Ayrıca Pacquiao’ya, savaşın gerçekleşmesini istiyorsa En İyi Sıradan ayrılmasını söyledi, ancak Filipinli yakın zamanda onu 2016’ya götürmek ve muhtemelen memleketindeki Senato’da emekli olmak için yeni bir anlaşma imzaladı.

Bu, halkın baskısını ve Mayweather’ın egosunun, tarihteki en zengin dövüşün ne olacağını kabul etmesi için yeterince uzun süre rahatlayacağı umudunu bırakıyor.

Geçen yıl Alvarez’e karşı kazandığı zafer kadar basit, çok az kişi genç Meksikalı için biraz erken gelse bile bunun iyi bir sınav olduğu konusunda hemfikir değildi.

Yüzüğün havadan görünümü, Algieri’nin geçen hafta sonu Pacquiao ile bir maç sırasında yere düştüğünü gösteriyor.

Maidana daha sonra performansıyla pek çok kişiyi şaşırttı, ancak son çanın sonucundan pek şüphe yoktu. Rövanş sadece Mayweather’ın Showtime yatak direğinde başka bir dövüş yapmasına izin verdi.

Ve dünya ‘Mayweather çekilişinin bir sonraki şanslı galibini beklerken, inandırıcı bir muhalefet sağlayacak isimlerin azalan bir listesi var.

12 ay önce Mayweather ile yüzleşeceğinden o kadar emin olan Bolton Amir Khan, o zamanki dünya şampiyonu Devon Alexander ile kavgayı iptal etti.

Amir Khan (solda) Mayweather ile karşılaşmak için hala kısa listede, ancak Aralık’ta Devon Alexander’ı yenmesi gerekiyor.

Ama önce, ironik bir şekilde, Alexander’ı 13 Aralık’ta Las Vegas’ta yenmesi gerekiyor.

Khan bir yana, sadece şu anda hafif ağırlıkta çalışan Danny Garcia öne çıkıyor, ancak hem Khan hem de Pacquiao’nun garanti ettiği razzmatazz’ı getirmedi.

Mayweather’ın umursayıp önemsemeyeceği görülecek. 

ZAMAN ÇİZELGESİ

: ESPN raporu Pacquiao’nun Mayweather ile savaşmak için bir sözleşme imzaladığını ve Filipinlinin daha sonra reddettiğini bildirdi.

: Yahoo, Pacquiao’ya önerilen 13 Mart 2010 tarihiyle sekiz sayfalık bir sözleşme gönderildiğini bildirdi.

: Golden Boy, Pacquiao’nun Olimpiyat tarzı uyuşturucu testini kabul etmek istemediğini iddia ediyor.

: Pacquiao, Mayweather’a performans artırıcı ilaçlarla ilgili iftira niteliğinde ifadeler verdiğini iddia ederek dava açtı.

: Arum, Mayweather’a dövüş sözleşmesini imzalaması için bir hafta verir.

: Mayweather’ın danışmanı Al Haymon, müzakerelerin şimdiye kadar yapıldığını reddediyor.

: EPSN, Mayweather’ın Pacquiao ile telefonda konuştuğunu ve ona 40 milyon dolar teklif ettiğini, ancak Pacquiao’nun Mayweather lehine 55/45 oranında bir bölünme talep ettiğini bildirdi.

: Mayweather ve Pacquiao, hakaret davasında bir anlaşmaya varır.

: Mayweather, Pacquiao’nun Bob Arum tarafından tanıtılması sırasında kavganın asla olmayacağını söylüyor.

: Pacquiao, Mayweather’a onunla savaşması, ancak tüm gelirlerini hayır kurumlarına bağışlaması için meydan okur.

: Pacquiao Algieri’yi yener ve Mayweather’a şunları söyler: ‘Taraftarlar dövüşü hak ediyor, sanırım bunu gerçekleştirme zamanı geldi’.

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

hisse "

Muhammed Ali’nin kızlarından ikisi, eski ağır sıklet boks şampiyonunun sağlığı ile ilgili endişeleri küçümsedi.

Genellikle tüm zamanların en büyük dövüşçülerinden biri olarak kabul edilen Ali’ye 1984 yılında Parkinson sendromu teşhisi kondu ve son yıllarda durumunun kötüye gittiğine dair spekülasyonlar yaygındır.

Londra 2012 Olimpiyatları’nın açılış törenine katılırken zayıf görünürken, kardeşi Rahman geçen yıl Şubat ayında yaptığı bir röportajda kardeşinin günler içinde ölebileceğini söyledi.

Ali, kısa süre önce Twitter’da ‘Yutturmaca inanmayın. Bugün erken saatlerde harika hissediyorum

Ali, Rumble in the Jungle’dan önce, 1974’te George Foreman ile New York’ta bir yüz çiziyor.

Ancak Maryum ve Hana, babaları ilerleyen nörolojik durumla savaşmaya devam ederken, 72 yaşındaki çocuğun başka türlü iyi durumda olduğunu ortaya çıkardı.

Maryum BBC Sport’a “Çoğu hikaye Parkinson’u anlamayan insanlardan geliyor” dedi.

Hiç ölüm döşeğinde olmadı. Parkinson hastası, 30 yıldır bu hastalığı var ve ilerleyici dejeneratif bir hastalık ama o iyi ve Parkinson dışında sağlıklı.

2005’te resmedilen boks efsanesi Ali, kızı Laila Ali’nin Berlin’deki kavgasını izlemeye geliyor.

Ali, Zaire’deki Rumble in the Jungle’ın 8. raundunda onu yere serdikten sonra Foreman’a baktı

Bazı insanlar için yaşlı Ali’yi ve bu Ali’nin Parkinson hastası olduğunu görmek onlar için çok zor ama iyi gidiyor. Hayatından zevk alıyor ve açık fikirli – bunama veya Alzheimer yok ve kim olduğunuzu anlıyor. ‘

Nitekim Hana’ya göre Ali, söylentilere ilgi duyuyor.

Hakkında konuşulmayı seviyor. Komik olduğunu düşünüyor ve ölmediğini söylüyor ‘dedi Hana.

“Bu hikayeler ortaya çıktığında bile heyecanlanıyor ve gazetelerin ön sayfasını yapacağını düşünüyor.”

hisse "

Lee Selby’nin ilk dünya şampiyonluğu mücadelesi, Rusya IBF tüy siklet unvanını Jayson Velez’e karşı bir beraberlikle sürdürdükten sonra Evgeny Gradovich’e karşı olacak.

Oklahoma’daki eğlenceli 12 turdan sonra, jüri üyeleri biri şampiyon lehine, biri meydan okuyan biri ve Gradovich’in kemerini koruduğunu gören bir berabere ile ikiye ayrıldı.

Selby, geçen ay Joel Brunker’a karşı kazandığı etkileyici zaferin ardından onun zorunlu rakibi.

Ekim ayında çekilen Lee Selby, 2015’in başında Rus savaşçı Evgeny Gradovich ile savaşacak.

Selby (solda), Joel Bunker’ı yendikten sonra Ryan Walsh’a karşı yarışırken resmedilen zorunlu rakip oldu

Galli oyuncu Cumartesi günü ring kenarındaydı ve atışının yeni yılda erken gelmesini bekleyebilir.

Aynı kartta Terence Crawford, WBO hafif sıklet unvanını Raymundo Beltran’a karşı tek taraflı bir puan kazanarak savundu.

Kemerini bu yılın başlarında İskoçyalı Ricky Burns’ten kazanan Crawford, 25 maçta yenilmedi ve şimdi hafif siklet pozisyonuna geçecek.

Yavaşladığını hissettim, dedi. Dikkatsiz olmak istemedim. Sadece işe yarayan şeye bağlı kaldım.

Gözlerinin şiştiğini gördüm ama sadece oyun planına bağlı kaldım.

Bu, hafif siklet bölümü için. 17 yaşımdan beri 135 pound’um. Şimdi 27 yaşındayım. Yukarı çıkma zamanı. ‘

Evgeny Gradovich (solda) IBF tüy siklet unvanını korumayı umuyor

hisse

 

"

Wayne Rooney, tartışmalı boks efsanesi Mike Tyson ile tanıştığı anın bir resmini yayınladığında, bugün erken saatlerde Instagram’da ‘Gerileme Perşembe’ yutturmacasına dahil oldu.