Bu yıl, daha da önemlisi, RES kelimesini anlamanın ve Brezilya’da tarih yazmanın zamanı geldi. “

Carlos R. Galindo

Gezegenin ana atletik buluşmalarını bir araya getiren ve Avrupa şampiyonunu bir araya getiren prestijli Elmas Ligi’nin galibi, geçmiş Rio de Janeiro Oyunları’nın Olimpiyat şampiyonu Cantabrian sporcusu, elde edemediği bir ödüle ulaşmak için gereğinden fazla başarı elde etti. İspanyol kadınla çıkma. 

Beitia, Yunanistan’dan potansiyel sporcuları, Avrupa ve Olimpiyat sırıkla atlama şampiyonu Ekaterini Stefanidi ve bu sezon yenilmeyen ve çekiç atmada kıta ve Olimpiyat şampiyonu olan Polonyalı Anita Wlodarczyk’i yendi. Bu arada, Asturias Prensesi Spor Ödülleri’nin bir sonraki baskısında adı tekrar sesleniyor. Onun gibi kimse bunu hak etmiyor.

Erkekler kategorisindeki ödül, Rio Oyunları’nda 5.000 ve 10.000 metrelerde Olimpiyat unvanlarını yeniden onaylayan ve 1.500, 3.000, 5.000, 10.000 ve bir buçuk maratonda en hızlı Avrupalı ​​olan İngiliz Mo Farah’a gitti. Oylamada dünya salon ve Avrupa yüksek atlama şampiyonu İtalyan Gianmarco Tamberi’yi geçti; ve Avrupalılarda beşinci ve ciritte Rio’da şampiyon olan Alman Thomas Rohler.

Yükselen genç yıldızlara gelince, yılın en iyisi, pistte dünya ikincisi olan ve Avrupa üç atlama şampiyonu olan 19 yaşındaki Alman Max Hess ve Rio’daki 22 yaşındaki Belçikalı Nafissatou Thiam ve Olimpiyat heptatlon şampiyonu oldu.

Trinidad Alfonso Vakfı, amacı Valensiya Topluluğu sporcularını güçlendirmek, desteklemek ve terfi ettirmek olan FER Projesinin (Foment d’Esportistes amb Reptes) dördüncü baskısını bu Cuma günü sundu. Fuente de San Luis pavyonunda gerçekleşen sunum töreni, önemli sayıda yeni yüzü içeren ve ayrıca bir sonraki Olimpiyat ve Paralimpik Oyunların yakınlığı nedeniyle önemli yenilikler sunan bir projenin başlamasına hizmet etti.

Juan Roig tarafından Trinidad Alfonso Vakfı aracılığıyla 1.000.000 Euro’luk bir yatırımla tanıtılan FER Projesi’nde bu yıl toplam 115 sporcu bulunuyor; bu sporcu 2013’te başladığından 13’ü üçüncü sürümden ve 98’i fazla. ilk baskıda tanıtıldı: ‘Elite’, ‘In Power’ ve ‘Nursery’. Oradan birkaç fark var. İlk grup bu yıl, hepsi en yüksek uluslararası düzeydeki sporcular olan 35 üyeden oluşuyor. 15.000 euro hibe alacaklar.

‘İktidarda’ kategorisinin bu yıl 20 üyesi var. Ulusal sahnede uluslararası arenada öne çıkmaya başlayan birinci sınıf sporcular ve alacakları yardım 7.500 euro.

Son olarak, ‘Fidanlık’ kategorisi, alt kategorilerde geleceğin yıldızları olarak ortaya çıkmaya başlamış olanları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu grup, 60 üyeye kadar yeni yetenekler keşfederek ve onlara fırsat vererek yeniden büyür. Hepsine 1.200 euro yardım edilecek.

Önümüzdeki yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının kutlanması nedeniyle önceki yıllara kıyasla ana yenilik, Olimpiyat madalyası veya diploma alan sporculara özel bir ödül verilmesi. Bu ödüllerin dağılımı şu şekilde:

Altın Madalya: 18.000 euro.

Gümüş Madalya: 12.000 euro.

Bronz Madalya: 10.000 euro.

Olimpiyat Diploması: 5.000 Euro.

Trinidad Alfonso Vakfı, seçilen 115 sayısına ulaşmak için, önceki baskılarda olduğu gibi, Teknik Değerlendirme Komisyonu’nu oluşturan bir grup uzmana başvurdu. Bu yıl İspanya Olimpiyat Komitesi Spor Genel Müdürü, İspanyol Paralimpik Komitesi spor antrenörü Ricardo Leiva, gazeteci Alfonso Gil, eski sporcu José Antonio Redolat, eski basketbolcu ve Valencia Basket’in Pazarlama bölümünden şu anki yönetici, Víctor Luengo ve FER Projesi’nin spor direktörü Iván Colmenarejo. Bu Komisyon, liyakat ve sportif çabalara dayalı titiz bir taramadan sonra, FER 2015 Projesi’nin 115 kesin üyesini seçmekle sorumlu olmuştur.

115 sporcudan oluşan bu liste henüz kapanmadı. Önümüzdeki aylarda, FER 2016 Projesine dahil olmayan herhangi bir sporcu Olimpik bir konuma ulaşırsa, başvuruyu zamanında ve zamanında sunmaları koşuluyla, derhal dahil edilecektir.

Bu proje ile ve Trinidad Alfonso Vakfı aracılığıyla Juan Roig, mükemmellik arayışındaki çaba ve iyileştirme değerlerini spor pratiği yoluyla birleştirmeyi ve ondan aldığı şeyin bir kısmını Valensiya toplumuna geri vermeyi amaçlamaktadır. yıl.

Projenin patronu ve Trinidad Alfonso Vakfı başkanı Juan Roig, FER Projesi’nin ilk iki yılını değerlendirdi ve büyümesine atıfta bulundu: “Üç yıl önce Valensiya Topluluğu’ndaki sporcularımızı desteklemek için bu projeye başladık. Bugün Gururla söyleyebiliriz ki, bu süre zarfında Çaba Kültürü değerlerini yaymamıza yardımcı olan konsolide bir proje ”. Trinidad Alfonso Vakfı başkanı “bu projeyi, her gün öğrenci ve profesyonel olarak çabalayan 115 mükemmel sporcu ile paylaşmaktan gurur duyuyordu. Ama her şeyden önce iyi insanlar olmaya çalışıyorlar ve bu en önemli şey. Her şey. Bu yıl, daha da önemlisi, RES kelimesini anlamanın ve Brezilya’da tarih yazmanın zamanı geldi. “

Trinidad Alfonso Vakfı 2015 Faaliyet Raporunu sunmak için etkinlikten faydalandı. Bu sayede geçen yıl geliştirdiği projeleri ve bunların gerektirdiği yatırımları değerlendiriyor. Başkanı ve tek patronu Juan Roig’in katkılarıyla desteklenen Vakıf, önemli sosyal etkiye sahip farklı büyüklükte 50’den fazla projeye katıldı.

Bunları üstlenecek yatırım 7.125.000 avro idi ve onlarla birlikte yaklaşık 450.000 kişiye ulaştı. 180.000’den fazlası doğrudan Maraton, Yarı Maraton, Valensiya şehrinin Circuits, Diputación, Mitja Marató de Santa Pola gibi etkinliklere veya Castellón eyaletinde işbirliği yaptığı testlere katılıyordu.

Ana yatırım Turia Nehri’nin eski nehir yatağına, koşucular için 5K Pisti’nin inşası ile yapıldı ve toplam 2 milyon euro gerektiren bir müdahale.

Lewis Hamilton havlu atmaz. İngiliz sürücü, dünya şampiyonu unvanı mücadelesinden de vazgeçmiyor. Ve iyi bir örnek, Meksika Grand Prix’sinde, sezonun onuncusu ve Autódromo de los Hermanos Rodríguez’de birincisi elde edilen poldur casinoslot 10.

Sergi Mejias

Konular

F1 GP Meksika

Tüm eleme seansı boyunca kapalı olan Rosberg, Red Bulls’tan yeni başlayan tehdidi etkisiz hale getiren Mercedes’ten yeni bir çift imzalama girişiminde dişlerini gıcırdattı.

Max Verstappen ve Daniel Ricciardo, ızgaranın ikinci sırasından başlayacak ancak süper yumuşak lastikleri takarken, Mercedes bunu yumuşak lastiklerle yapacak, böylece ilk virajlardaki ‘karışıklık’ garantilenecek.

Raikkonen ve Vettel’in Ferrari’lerini geçmeyi başaran Nico Hulkenberg de şansını kaçırmadı. Arkasında, Williams de Bottas ve Massa, Mercedes motorlarının gücünü öne sürerek yarışmaya hak kazandı. Ve onuncu bir yıldız Carlos Sainz’i bitirdi.

İkinci çeyreğin son anında, Oviedo sürücüsünü üçüncü çeyrekten onda iki geride bırakan Nico Hulkenberg, Fernando Alonso’yu yarıda bıraktı. Aşırı derecede Q3’e giden Carlos Sainz’dı.

Bununla birlikte, yarış için Alonso, başlayacağı lastiği seçebilecek ve ilk durağı daha da uzatmasına olanak tanıyan yumuşak olanı tercih edebilecek. Öte yandan, Sainz süper yumuşak ile ayrılmaya zorlanacak ve lastikleri değiştirmeden önce içeri girmek zorunda kalacak.

Jolyon Palmer’ın bulunmadığı Q1’in hoş sürprizlerinden biri, Manor ile Q2’ye giden Pascal Wehrlein tarafından canlandırıldı, ancak daha sonra Alonso, Checo Pérez, Jensson Button, Kevin Magnussen ve Markus Ericcson ile elenecekti.

Sonuç olarak, yarışta, Schumacher’in 68’ine yaklaşan ve şimdiden Ayrton Senna’nın altı gerisinde olan sportif kariyerinin 59’uncu sırasından başlayacak bir Hamilton ile sezonun en iyilerinden biri olmak için tüm malzemeler var.

Buna ek olarak, Rosberg, zor da olsa, şampiyonluğu cezalandırmak için ilk fırsatına sahip olacak.

David Villa’nın Tahiti yenilgisindeki üç golü, ‘Guaje’nin İspanyol takımı tarihindeki en golcü olarak efsanesini genişletmesine hizmet etti ve 90 maçta 56 gole ulaştı, takım arkadaşları tarafından da vurgulandığı gibi, görmekten mutlu. yine atıyor.

Milli takımla tekrar gol attıktan sonra Villa, “Milli takımla tekrar yaşamanın bir zevk olduğuna dair bazı güzel duygularla çok mutlu oldum. Bir süredir dışarıdaydım ve her şeyi farklı görmene neden oluyor.” Panama’ya karşı bir hazırlık maçında gol attığından bu yana altı ayda ulaşamadı.

İyi ve kötü günlerinde kendisine güvendiği için Del Bosque’a minnettar olan Asturyan forvet, kariyerindeki en ciddi sakatlığın üstesinden geldikten sonra yaşadığı her şeye yeni bir bakış açısıyla değer veriyor. Euro 2012’yi kaçırdı.

“Takımın dışında olduğunuzda, bu takım için oynamanın ne kadar zor olduğunu görüyorsunuz. Ve sonra kariyerinizde Maracaná kadar efsanevi bir stadyumda oynamak için çok az fırsat olduğunun farkındasınız. Bundan zevk aldım ve yapacağım. bir ömür boyu hatırla. çocuklarıma ve torunlarıma Maracana’da bir gün oynadığımı söyle. “

HEDEFLERİN KEYFİ

Hedefleri İspanyol takımı için bir zevk. Grupta hüküm süren atmosfere katkıda bulunmaktan ziyade meslektaşları tarafından olumlu bir yön olarak kabul edildi. “Benim için o kalpte bir kardeş.